top of page
yurtdisimarkatescili.jpg

Yurt Dışı İşlemler

 

ONKA PATENT, patent ve marka tescilinin yurt dışında da başarılı bir şekilde yürütülmesini sağlayan bir firmadır. Marka ve patentler için alınan tescillerin yurt dışında da kullanılabilir olması adına böyle bir adımın atılması önemlidir. Üstelik firma gerek tescil başvurusu gerekse de izleme ve itiraz hizmetleri için de yurt dışı hizmetleri sunmaktadır.

Firma tarafından sunulan bu hizmetler sayesinde işletmelerin ya da bireylerin hakları uluslararası olarak da koruma altına alınmış olur. Ancak tüm bu işlemlerin doğru zamanda ve zamana aşımına uğratılmadan yapılması önemlidir. Bu yüzden bu alanda uzman bir kadroya sahip olan ONKA PATENT ile çalışılabilir.

Yurt Dışı İşlemleri ve Hizmetleri

Patent tescili ya da faydalı model için atılması gereken önemli adımların başında yurt dışı tescil işlemleri de yer almaktadır. Çünkü gerek patent gerekse de faydalı model için yalnızca ilk etapta ulusal tescil belgesi alınabilir. Bu yüzden uluslararası alanda da aktif olarak yer almak isteyen buluş sahiplerinin yurt dışı işlemlere ağırlık vermesi tavsiye edilir.

Bu hususta atılması gereken adımların başında yurt dışında faydalanılması gereken tescil programlarının ve hizmetlerinin bilinmesi yer almaktadır.

Uluslararası Patent Başvuruları

ONKA PATENT firması, yurt içi hizmetlerinin yanında uluslararası tescil hizmetleri de sunan bir firmadır. Bu bağlamda yurt dışı patent başvuruları adına seçilmesi gereken seçenekler de sıralanmıştır.

 

İşte, firma tarafından sunulan hizmetler ve uluslararası patent başvuru programları:

  • Her bir ülkeye yönelik tekli patent başvuruları

  • Uluslararası Patent Başvurusu (PTC)

  • Avrupa Patent Başvurusu (EPC)

  • Avrasya Patent Başvurusu (EUA)

  • Union Patent Başvurusu (OAPI)

  • Patent Başvurusu (ARIPO)

  • Arap Ülkeleri Patent Başvurusu (GCC)

 

ONKA PATENT Tarafından Sunulan Diğer Yurt Dışı Hizmetler

Firma, yukarıda da yer alan patent programlarına yönelik gerekli başvuruların yapılması hizmetini sunmaktadır. Fakat bunun yanı sıra firma tarafından başta yurt dışı patent izleme hizmet de olmak üzere pek çok hizmet alanı sağlanmıştır. Firma, yurt dışı marka tescili alanında da birlikte çalıştığı müşterilerine gereken desteği sunmaktadır.

Tüm bunların yanı sıra firma tarafından yurt dışı marka izleme hizmetleri de sağlanmaya devam etmektedir. Aynı zamanda firma, tasarım tescili ve izlemesi alanlarına yönelik de kaliteli hizmetler sunmaya devam etmektedir. Yurt dışı işlemler konusunda uzman kişiler ile iş birliği yapan firma, bu alanda en geniş kapsamlı hizmet ağına sahip firmaların da başını çekmektedir.

Bkz: ULUSLARARASI PATENT BAŞVURUSU VE DETAYLARI

bottom of page